Örgü tayt modeli

Anlatımlı örgü patalon modeli

anlatımlı örgü pantalonMALZEME: Nako Jeans 20103 (6 yumak)
ŞİŞ NO: 5
ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz örgü, ters örgü
Not:Modellerimizde renk ve malzemeleri nakoya göre verdik, siz istediğiniz renk ve malzemeleri kullanabilirsiniz.
Yapılışı:ÖN SAĞ PAÇA:20 ilmek başlanarak 4 cm düz örgü örülür.Kaçırtma desenini uygulamak için ilmekler ortalanıp ortadaki 10 ilmek bir defada kesilir.Bir sonraki sıra kesilen 10 İlmeğin üzerine 10 ilmek arttırılarak 10 sıra örülür.Arttırılan 10 ilmek şişten çıkarılarak kaçırtma deseni oluşturulur.
Bir sonraki sıra şişten çıkarılan 10 ilmek yerine 10 ilmek arttırılarak örmeye devam edilir.Örgü boyu 34 cm oluncaya kadar aynı işlem uygulanarak kaçırtma deseni yapılır.Örgü boyu 60 cm olduğunda, 78 cm oluncaya kadar her iki yandan 3 cm ara ile 1 ‘er ilmek arttırılarak örmeye devam edilir.70 cm örülerek tekrar kaçırtma deseni uygulanır.Örgü boyu 78 cm olduğunda ağ kesimi için örgünün sol yanından 3+2+1 ilmek kesilerek örmeye devam edilir.Örgü boyu 100 cm olduğunda ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
ÖN SOL BACAK:Örgü boyu 78 cm oluncaya kadar ön sağ bacakta uygulanan işlemler aynen uygulanır.Ağ kesimi için örgünün sağ yanından 3+2+1 ilmek kesilerek örmeye devam edilir.Örgü boyu 100 cm olduğunda ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
ARKA SAĞ BACAK:20 İlmekle başlanarak 60 cm düz örgü örülür.78 cm oluncaya kadar 3 cm’de bir her iki yandan 1 ‘er ilmek arttırılarak örülür.78 cm olduğunda ağ kesimi için örgünün sol yanından 3+2+1 ilmek kesilir. Örgü boyu 100 cm olduğunda ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
ARKA SOL BACAK:Örgü boyu 78 cm oluncaya kadar uygulanan işlemler aynen uygulanır.Ağ kesimi için örgünün sağ yanından 3+2+1 ilmek kesilir. Örgü boyu 100 cm olduğunda ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
BEL BANTI:Pantolonun bel kısmından 100 ilmek toplanarak çıkartılır.8 cm düz örgü örülerek bir defada kesilerek bitirilir.İkiye katlanarak iç kısımdan dikilir