Örgü erkek süveter modeli

Erkek çocukları için anlatımlı örgü süveter orgusitesi.com’da  çocuk örgüleri
Not: Malzemeler ve renk numaraları nakoya göre verilmiştir.Siz istediğiniz renk ve malzemeleri kullanabilirsiniz.
Yapılışı:ARKA: 64 ilmek başlanır. 10 sıra 2 düz 4 ters lastik yapılır. 6.5 cm olacak şekilde dia-gramdaki model uygulanır. Üzerine tekrar 2 düz 4 ters lastik örülür (7 cm) sonrasında yaka kesimine kadar (9 cm) diagramdaki model uygulanır. 25 cm’de kol evi için yanlardan 2+1+1 ilmek kesilir. 15 cm daha örülerek bir defada kesilerek bitirilir.
ÖN: 64 ilmek başlanır. 10 sıra 2 düz 4 ters örülür. Arkadaki işlemler uygulanır. 25 cm’de kol evi için yanlardan 2+1+1 ilmek Kesilir. 2 cm daha örülerek yaka için ilmekler ortalanır ve bir yandan her düz sırada 2+2+2+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1 ilmek kesilir. Omuzda kalan ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Yakanın diğer yarısı da aynı şekilde yapılarak tamamlanır.
KOL: Tüm kol etrafından şişe 70 ilmek toplanır. 6 sıra 2+2 lastik örülür ve bitirilir.
YAKA: Tüm yaka etrafından şişe 98 ilmek toplanır. 6 sıra 2+2 lastik yapılır ve bitirilir

 

 

 

 

 

süveter

Gelen Aramalar: erkek bebek süveter modelleri,bebek süveteri kaç ilmek başlanır,erkek süveter örnekleri,bebek yelegi kac ilmek baslanir,erkek çoçuk süveter örgü modelleri,erkek süveteri örnekleri,bebek süveter modelleri ve yapılışı,erkek süveteri nasıl örülür,bebek süveteri yaka kesimi,bebek yeleği kaç ilmekten başlanır
Etiketler:, , ,