Bayan örgü bere yapılışı

Bayanlar için çok şık bir örgü bere daha. Bu bereyi görenler mutlaka yapılışını sizden isteyeceklerdir. Yaprak motifli bu örgü bere pratik bir şekilde örebileceğiniz en şık bere modellerinden birisidir.bayan örgü bereMALZEME : Ankara Tiftik

RENK NO: 1182 (1 yumak)

ŞİŞ NO: 5

ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz örgü, Yaprak modeli

Not:Modellerimizde renk ve malzemeleri nakoya göre verdik, siz istediğiniz renk ve malzemeleri kullanabilirsiniz.
Yapılışı:BERE : 80 ilmek başlanır.7 sıra 1+1 lastik yapılır Lastik dahil 16 cm örülüp, 17.cm de 5 ilmek örüp 1 ilmek kesilir (2 ilmek birlikte örülür).
Tepede 26 ilmek kalana dek örgünün ön yüzünde kesme işlemine devam edilir. Örgünün arka yüzünde tüm ilmekler ters örgü yapılır. Tepedeki 26 ilmeğin içersinden tığ yardımıyla iplik geçirilerek büzülür. 5 adet yaprak yapılarak berenin ön tarafına monte edilir.
YAPRAK : 3 ilmek başlanır, düz olarak örülüp ortadaki 1 ilmeğin yanlarından 3 kez l’er ilmek artışı – a-jur – yapılır.( iplik bir kez şişe dolanır, arka yüzde şişe dolanan ilmek ters örülüp ajur oluşturulur.) Toplam ilmek sayısı 9 olduğunda, 2 sıra artırmadan örülür, daha sonra yanlardan 1 ilmek, içerden l’er ilmek kesilip, 3 ilmek kalınca 3 ilmek birlikte örülüp kapatılır.( yaprağın sivri ucu).